počítadlo
Slovak Arabic Chinese (Simplified) Croatian Czech English Finnish French German Greek Hebrew Hungarian Italian Japanese Norwegian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Turkish

sobota   20. júl   2024
Úvod  //  Drevostavby  //  Celulózová izolácia

CELULÓZOVÁ IZOLÁCIA

 

Opäť sme pre vás pripravili niečo nové, čomu naozaj veríme a máme to odskúšané aj "na vlastnej koži". Je to celulózová izolácia Climacell®.

 

Drevo je od nepamäti jedným z najstarších stavebných materiálov pre svoju dostupnosť, pevnosť, trvácnosť a a hlavne kvôli svojim tepelnoizolačným vlastnostiam. Vďaka jedinečnej bunkovej štruktúre izoluje 20 krát lepšie ako betón, 500 krát lepšie ako oceľ a dokonca takmer 2000 krát viac ako hliník. Pre porovnanie: betónová stena hrúbky 1m dosahuje asi taký tepelný odpor ako stena s dreva o hrúbke 5cm! Drevo je pritom ľahko opracovateľné, dlhodobo stabilné a pri vhodnom použití a ochrane má aj dlhú životnosť. Aj preto veríme novej izolácii Climacell® na báze drevnej buničiny, ktorá má až 10x väčší tepelný odpor ako samotné drevo!!! Zároveň je výborne chránená zlúčeninami Bóru /používali ho už starý Egypťania cca 3000r.p.kr./ pred hmyzom, hlodavcami, plesňami, hubami a zároveň vedľajší efekt tejto ochrany i keď  veľmi žiaduci je odolnosť voči ohňu.

Celulózová izolácia Climacell® sa vyrába zo starostlivo triedeného novinového papiera. Výrobný závod sa nachádza v Nemecku, v meste Angelbachtal.

V rôznych pracovných procesoch je novinová surovina rozdrvená a rozvláknená na malé vločky. Nepapierové komponenty sú automaticky odstránené z výrobného procesu. Súčasne sú pridávané impregnačné látky, ktoré sú pevne spojené s vločkami  a zabraňujú horeniu, tvorbe plesní a prítomnosti hlodavcov. Celulózová izolácia sa aplikuje fúkaním alebo striekaním za mokra.  Výhodami izolácie sú výborné tepelnoizolačné a akustické vlastnosti, vysoká tepelná kapacita, ktorá zabraňuje prehrievaniu priestorov v letnom období, bezškárová a bezodpadová aplikácia vhodná aj do ťažko prístupných konštrukcií napr. priehradových väzníkových krovov, vysoká rýchlosť aplikácie, je na dotyk príjemná (nehrozí svrbenie pokožky ako pri štandardných izolantoch, neobsahuje formaldehydy). Climacell® má extrémne nízku tepelnú vodivosť a vysokú odolnosťou proti sadaniu aj pri hrubšej izolácii. Climacell® celulóza nie je toxická, neobsahuje žiadne nebezpečné látky alebo prísady a je na dotyk jemná a teplá. Nedráždi pokožku, nie je agresívna a tým je mnohými zákazníkmi oznaćovaná ako sympatická izolačná látka. Celulózové vlákna v konštrukcii zhutnejú a tým vytvoria bezškárovú izolačnú dosku, ktorá je odolná proti sadaniu.

Fúkaná izolácia sa za sucha aplikuje do trámových stropov, stropov bungalovov, šikmých striech, stien drevostavieb,  priečok, pultových a plochých striech.

Za mokra sa aplikuje do odvetraných fasád, inštalačných rovín, ako akustický a antikondenzačný nástrek…

Parametre:

Zloženie: novinový papier a soli bóru
Súčiniteľ tepelnej vodivosti: λD = 0,038 W/mK
Súčiniteľ difúzie vodnej pary: μ = 1 ,
Ustálená vlhkosť: 15,10/38,90 kg/m2
Súčiniteľ odporu prúdenia: 5,4 kPa s/m2
Stupeň horľavosti podľa EN 135011: 100 mm / B-s2, d0
Odolnosť proti plesniam: trieda 0
Korózia kovov: žiaden potenciál
Zdravotná nezávadnosť: Podľa odborného posudku, sa na základe nízkej expozície nedá žiadne zdravotné riziko stanoviť.

Obrovskou výhodou je je tepelná ochrana a tou je vysoká tepelná kapacita celulózovej izolácie Climacell® ktorá spôsobuje jednoznačne spomalený prestup tepelného toku. Pri použití v krovoch samotné podkrovné miestnosti zostávajú  až do noci chladné a vďaka tomu môžete nerušene spať aj v podkrovných izbách bez klimatizácie. Podobne ako pri prepočte U – hodnoty pri tepelnej izolácii, sa dá vypočítať aj tepelná ochrana. Jedná sa o tzv. fázový posun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fázový posun PHI je časový interval uvedený v hodinách, ktorý potrebuje teplotná vlna, aby sa z obvodovej strany stavby dostala na vnútornú stranu stavby. Čím je väčší fázový posun, tým bude prehriatie budovy pomalšie.

 

Tu si môžete pozrieť naše referencie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pre cenovú ponuku alebo blizsie informácie o cene nás kontaktujete na info@ wcut.sk , predmet správy "izolácia".

 

--

Logo WCUT®je registrovaná ochranná známka a podlieha zákonu 618/2003 Z.z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom. Jeho porušenie môže viesť k trestnoprávnemu postihu na základe zákona 300/2005 Z.z. podľa §283.

 

© 2012 WCUT®, všetky Tabuľky, Texty a informačné Články na tejto stránke sú chránené autorským zákonom, ich kopírovanie, neautorizované šírenie alebo komerčné využitie môže viesť k trestnoprávnym postihom podľa práva SR a EU.

© 2012 WCUT®, všetky Fotografie a Obrazové náhľady na tejto stránke sú chránené autorským zákonom, ich kopírovanie, neautorizované šírenie alebo komerčné využitie môže viesť k trestnoprávnym postihom podľa práva SR a EU.

S5 Box

Štatistika návštevnosti

1042996
Dnes
Včera
Tento týždeň
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Úhrnom
9
203
2882
1035692
9426
10701
1042996

Vaša IP adresa: 44.192.44.30
Presný čas 03:04:52 20-07-2024