počítadlo
Slovak Arabic Chinese (Simplified) Croatian Czech English Finnish French German Greek Hebrew Hungarian Italian Japanese Norwegian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Turkish

sobota   20. júl   2024
Úvod  //  Ochrana  //  Impregnácia  //  Ručná impregnácia

RUČNÁ IMPREGNÁCIA

 

U nás nájdete na ručnú impregnáciu iba jeden špikový impregnačný prostriedok a to BOROWOOD® v práškovej forme na morenie dreva. Zlúčeniny Bóru /základný prvkov Mendelejevovej tabuľky/ používali už starý Egypťania na ochranu dreva /ochrana dreva, drevoochrana/ a mumifikáciu cca 3000 rokov pred Kristom. To znamená že ľudstvo pozná účinky  zlúčenín Bóru viac ako 5000 rokov, na rozdiel od dnešných biocídnych prostriedkov na báze zložitých organických zlúčenín, o ktorých nikto nevie na čo sa rozkladajú alebo čo spôsobujú.

:

BOROWOOD 100g
cena: 9,00 € s DPH
BOROWOOD 600g cena: 24,00 € s DPH
BOROWOOD PROFI 100g so striebrom cena: 12,00 € s DPH      vypredané
BOROWOOD 5kg cena: 156,00 € s DPH    vypredané

.

BOROWOOD®

 

Dôležitosť ochrany dreva

df98

 

Bór je efektívny pri ničení škodcov ako:

Termity, mravce, chrobáky (Coptotermes, Reticulitermes, Heterotermes, Zootermopis, Kalotermes, Incisitermes, Camponotus, Bostrichidae, Anobiidae, Cerambycidae), hnedo a bielo mokro-hnilobné huby.

BOROWOOD®

je vo vode rozpustný prášok šetriaci náklady a jednoduchý na použitie. Je to sodnoboritá soľ, vyvinutá na ošetrenie reziva a ostatných výrobkov z masívneho dreva. Má insekticídne a fungicídne vlastnosti voči drevokazným organizmom. Hoci je BOROWOOD® účinný voči hmyzu, pre ľudský organizmus nie je škodlivý, je bez karcinogénnych a mutagénnych efektov. Môže sa použiť na ošetrenie už napadnutého dreva, na preventívnu ochranu už v existujúcich stavbách alebo na ošetrenie čerstvého dreva počas výstavby. Vo vodnom roztoku sa pohybuje v dreve difúziou cez drevné póry. Počas sušenia reziva sa dostáva hlbšie do štruktúry dreva. Z tohto dôvodu ošetrenie boritanmi poskytuje hlbšiu a dlhodobú úroveň ochrany dreva oproti iným ochranným prostriedkom. BOROWOOD® sa v dreve

 

Charakteristika

Neolejový a bezfarebný – veľmi dôležité pri ochrane historických budov. Neprchavý a bez zápachu – neznepríjemňuje vzduch v interiéroch. Nekorozívny voči železným kovom. BOROWOOD® má dôležitú prídavnú vlastnosť – zvyšuje odolnosť dreva voči horľavosti.

 

Vhodnosť

BOROWOOD® je účinný pre interiérové a exteriérové stavby, čerstvé i staršie rezivo všetkého druhu, vrátane drevotriesok, preglejok, laminačných dýh a nábytkárskeho reziva, ktoré bude chránené od nadmerného dažďa a nie v priamom kontakte s pôdou. Nie je príliš účinný na glazovaných alebo lakovaných povrchoch.

 

Aplikácia

Náterom, postrekom, máčaním (i tlakovým), ako pena, i ako prášok.

 

Balenie a výťažnosť

BOROWOOD® sa dodáva v plastikových dózach po 600 g. Uvedené balenie je určené pri preventívnej ochrane dreva na prípravu 30 l roztoku, s ktorým je možné pri vhodnej aplikácii ošetriť až 210 m2 . Pri už napadnutom dreve je potrebné zvýšiť koncentráciu roztoku, a to 600 g/ na 6 l vody. Súčasťou balenia je i tónovacia zelená farba.


Na stiahnutie

 

V prípade, že od nás dostanete cenovú ponuku na impregnáciu triedy ochrana I+II a III, cena sa s výnimkou strešných lát /iba ponorná/ uvádza pre spôsob ponornej /zelenú/ alebo ručnej /bezfarebnú/ impregnácie, cena je rovnaká pre obe, ale vždy iba za jednu z nich.

 

© 2012 WCUT®

S5 Box

Štatistika návštevnosti

1042993
Dnes
Včera
Tento týždeň
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Úhrnom
6
203
2879
1035692
9423
10701
1042993

Vaša IP adresa: 44.192.44.30
Presný čas 02:18:15 20-07-2024